چلینیوم

  • نویسنده: امیرحسین
  • 98/28/02
  • 0
  • 1 دقیقه زمان مطالعه

چلنیوم چیست؟

چلنیوم امروزه پرکاربردترین فلز مورد استفاده در تابلو سازی می باشد. چلنیوم فلزی نرم و براق می باشد که کانال دور حروف برجسته را تشکیل میدهد. تابلو چلنیوم امروزه یکی از انواع تابلو های مدرن در تابلو سازی می باشد. تابلو سازان زیادی تابلو چلنیوم را به عنوان بهترین تابلو حال حاضر در تبلیغات به مشتریان خود معرفی می نمایند. در ابتدای کار باید عنوان کرد کلمه چنلیوم همان ( channelium ) ترکیبی از channel + aluminium است Channel به معنی کانال و یا جسمی u شکل میباشد. و چون حروف فارسی، لاتین و یا اشکال بعد از چسباندن نوار لبه به کنارها شکل u مانند میگیرند، در زبان لاتین از channel استفاده می شود و بدلیل اینکه جنس لبه این حروف آلومینیوم میباشد ترکیب این دو کلمه را channelium نام گذاشتند و در زبان فارسی عامیانه در کشور ما اصطلاحا" چلنیوم گفته میشود که در حال حاضر بیشترین استفاده در سطح کشور را تابلو چلنیوم دارا می باشد.

تاریخچه چلنیوم :

گفته میشود در سال ۲۰۰۰ میلادی شرکت mci واقع در کشور اسپانیا ( spania ) برای اولین بار توانست با استفاده از آلیاژ آلومینیوم و در طی مراحل فرآوری آن را به شکل ورق هایی با سطح آیینه در بیاورد، به گونه ای که در ظاهر مانند فلز استیل به نظر میرسد. این محصول دارای کیفیت بسیار بالا بوده و در برابرنور آفتاب، گرما و سرما مقاوم بوده و تغییر شکل و رنگ نخواهد داد و از لحاظ زیبایی جلوه خاصی به تابلو ها میدهد.

 مزایای چلنیوم :

یکی از مزایایی لبه چلنیوم نوار اسفنجی گرد گیر داخل حروف می باشد که شرکت سازنده آنرا به خوبی طراحی و در نظر گرفته است که مانع ورود گرد و غبار و آب به داخل حروف میشود و در دراز مدت از سیاه شدن لبه های دور پلکسی جلوگیری میکند که در دوام کار بسیار مهم است لبه چلنیوم دارای یک روکش محافظ نایلونی میباشد که تا زمان ساخت و نصب حروف بروی قسمت براق خواهد ماند و مانع از خط و خش بروی چلنیوم میشود و در پایان کار توسط نصاب به راحتی جدا میشود. نکته لازم به ذکر این است که این روکش محافظ بعد از نصب حتما باید جدا شود در غیر اینصورت پس از چند روز قرار گرفتن در برابر نور آفتاب دیگر از چلنیوم جدا نخواهد شد و اثرت مخبری بر روی لبه حروف ایجاد میکند با کیفیت ترین شرکت تولید کننده چلنیوم: شرکت mci نام این محصول خود را با مارک آلوراپید ( alurapid) وارد بازار نمود که در کشور ما نیز این محصول موجود میباشد و قیمت آن نیز گرانتر از دیگر محصولات مشابه میباشد، یکی از راه های تشخیص این محصول حک شدن نام برند این محصول ( alurapid ) و همچنین ( made in spania ) در داخل لبه چلنیوم میباشد.

 انواع رنگ و سایز چلنیوم :

چلنیوم در سایزهای ۷ و ۹ و ۱۱ سانتیمتر با رنگهای جیوه ای ( نقره ای )، میرور( طلایی ) و مشکی، سبز، آبی، قرمز، سفید در بازار موجود میباشد.


جهت سفارش کلیک کنید

شماره تماس دفتر : 33428552-013

ساعت فعالیت دفتر : صبح 10 الی 14 ، عصر 16 الی 20

برچسب ها : چلینیوم برش لیزری رشت برش لیزری کمان کمان لیزر رشت رشت لیزر تابلو سازی رشت